Усадьба ЗНАМЕНСКОЕ-САДКИ

Статьи

Jak zostać wolontariuszem?

  1. Kim są wolontariusze? Wolontariusze to osoby, które udzielają różnej pomocy wszystkim, którzy tego...
  2. Dlaczego ludzie stają się wolontariuszami?
  3. Czego potrzebujesz, aby zostać wolontariuszem?
  4. Jak zostać wolontariuszem w Pucharze Świata 2018?

Kim są wolontariusze?

Wolontariusze to osoby, które udzielają różnej pomocy wszystkim, którzy tego potrzebują, na zasadzie dobrowolności i nieodpłatnie. Oznacza to szeroki zakres działań: od pomocy fizycznej po wsparcie moralne.

W Europie od dawna jest to powszechne. W Rosji ruch wolontariuszy wciąż nabiera rozpędu, więc w każdej dziedzinie, niezależnie od tego, jakiej pomocy chcesz udzielić, będziesz mile widziany.

Gdzie są potrzebni wolontariusze?

Praktycznie każda organizacja publiczna, której działalność ma na celu pomoc grupom społecznie wrażliwym, musi być chętna do pomocy. Organizacje te obejmują:

  • szpitale;
  • hospicja;
  • domy dziecka;
  • świątynie;
  • schroniska dla zwierząt;
  • domy opieki, itp.

Oprócz tego rodzaju instytucji, tymczasowa potrzeba wolontariuszy powstaje przy organizacji dużych wydarzeń międzynarodowych, na przykład, Światowy Festiwal Młodzieży i Studentów , Puchar Świata, Uniwersjada i tak dalej

Dlaczego ludzie stają się wolontariuszami?

Ludzie, którzy odczuwają potrzebę pomocy bliźniemu, odpowiedzialność za to, co się dzieje wokół i nie mogą pozostać obojętni na smutek innych, przychodzą na ten rodzaj aktywności. Tylko jasne myśli i optymizm prowadzą do wolontariatu, ponieważ jest to niewdzięczny biznes.

Jednak ten biznes wcale nie jest prosty, wymaga moralnych i fizycznych kosztów, zajmuje dużo czasu i sprawia, że ​​patrzysz na wiele okropności życia oczami wychowanków. Jednak jeziora morskie przynoszą wielką satysfakcję i sprawiają, że życie wolontariuszy staje się jaśniejsze, pełniejsze i bogatsze.

Czego potrzebujesz, aby zostać wolontariuszem?

1. Należy upewnić się, że jesteś gotowy do pracy za darmo i jesteś w stanie obiektywnie traktować wszystkich, którzy potrzebują pomocy. W tej dziedzinie ważne jest, aby zawsze być gotowym do pomocy każdemu pod każdym względem, bez izolowania jednego lub drugiego.

2. Ważne jest, aby wybrać interesującą i akceptowalną dla Ciebie aktywność. Ktoś z wielką przyjemnością pomoże osobom niepełnosprawnym, a ktoś oczyści miasto z gruzu. Jeśli masz pewne umiejętności i doświadczenie, takie jak opieka nad chorą lub starszą osobą lub praca ze zwierzętami, wskazane jest stosowanie ich zgodnie z ich przeznaczeniem i udzielanie pomocy odpowiednio w domu opieki lub schronisku dla zwierząt.

Jeśli masz pewne umiejętności i doświadczenie, takie jak opieka nad chorą lub starszą osobą lub praca ze zwierzętami, wskazane jest stosowanie ich zgodnie z ich przeznaczeniem i udzielanie pomocy odpowiednio w domu opieki lub schronisku dla zwierząt

3. Wybierając zakres działań, musisz znaleźć odpowiednią organizację wolontariuszy i ubiegać się o udział w ruchu. W zależności od skali projektu można to zrobić w Internecie lub osobiście, aby przynieść aplikację. Bezpośrednio do działania będzie można rozpocząć dopiero po zaliczeniu szeregu procedur, aw niektórych przypadkach - określonego treningu.

4. Ile lat możesz zostać wolontariuszem - pytanie, które każda organizacja sama decyduje. Oczywiście, jeśli dana osoba nie osiągnęła jeszcze wieku, w którym jest w stanie ponosić odpowiedzialność za siebie, nie ma kwestii powierzenia jej cudzego zdrowia, własności, a nawet życia. Dlatego, jeśli masz mniej niż 16 lat, teraz możesz pomóc światu własnymi środkami: przekazując osobny wywóz śmieci, przechowując bezdomne zwierzęta ze swojego podwórka w dobrych rękach, pomagając starszym sąsiadom i tak dalej. W ten sposób przygotowujesz się tylko do takich działań i możesz sam zdecydować, czy jesteś gotów to zrobić, czy nie.

Jak zostać wolontariuszem w Pucharze Świata 2018?

Na Mistrzostwa Świata w 2018 r. Rekrutowanych jest 20 000 wolontariuszy. Centra wolontariatu Pucharu Świata zostały oficjalnie otwarte w miastach- uczestnicy mistrzostw na całym terytorium Rosji 10 grudnia 2015 r. Na Mistrzostwa Świata w 2018 r

Stanie się wolontariuszem Pucharu Świata nie jest wcale trudne: nie ma specjalnych wymagań, z wyjątkiem wieku 18 lat i starszych. Po specjalnej selekcji uczestnicy przechodzą trzyetapowe szkolenie, aby być na bieżąco ze wszystkimi zawiłościami nadchodzącego wydarzenia. Trzy miesiące przed rozpoczęciem Mistrzostw Świata wolontariusze powinni być gotowi do rozwiązania przyszłych zadań.

Kim są wolontariusze?
Dlaczego ludzie stają się wolontariuszami?
Czego potrzebujesz, aby zostać wolontariuszem?
Jak zostać wolontariuszem w Pucharze Świata 2018?
Kim są wolontariusze?
Gdzie są potrzebni wolontariusze?
Czego potrzebujesz, aby zostać wolontariuszem?
Jak zostać wolontariuszem w Pucharze Świata 2018?

Новости

Редактор - Малышкова М.И. - webдизайн - Толмачев М.В. -Copyright©2000